Séria M60

M60 séria traktorov predstavuje skupinu modelov traktorov, vhodných pre poľnohospodársku aj komunálnu sféru. Všetky modely boli prepracované a vylepšené radou nových funkcií z  predchádzajúcich modelov série M40. Nová kapota s lepšou ventiláciou, výkonné motory s vysokotlakovým vstrekovaním Common Rail pre čistejšie a úspornejšie spaľovanie, nová väčšia kabína so zaoblenými rohmi pre lepší výhľad z traktora, nové ergonomické prevedenie ovládacích prvkov, sú iba najviac na prvý pohľad viditeľné zmeny.

Motory
V traktoroch je agregovaný 4-valcový vodou chladený motor o objeme 3331 cm³ a výkone od 66 do 75 HP. Všetky motory sú vybavené funkciou Common Rail Systém (CRS) s recirkuláciou výfukových plynov (EGR) a filtrom pevných častíc (DPF). CRS elektronicky ovláda časovanie a množstvo vstrekovaného paliva pri vysokom tlaku vstrekovania v niekoľkých fázach, čo je lepšie, ako keby mal byť správny spaľovací pomer dosiahnutý pri vstreknutí naraz, čo vedie k vyššej účinnosti, nižšej spotrebe paliva a nižšej hlučnosti motora. Jeho spojenie s filtrom pevných častíc (DPF) a systémom recirkulácie výfukových plynov (EGR) znižuje škodlivé emisie, a tým spĺňa najnovšie emisné normy Stage III.B EÚ 97/68/EG.

Prevodovka
U všetkých modeloch zo 6 stupňovým radením v troch skupinách, synchronizovaná, navyše pri modeloch M8560 a M9960 s DUAL SPEED násobičom, čo umožňuje reverznému radeniu pod zaťažením radiť rýchlosti vpred a vzad v 36 rýchlostných stupňoch. Funkcia ECO SPEED – umožňuje dosiahnutie rýchlosti 40 km/hod pri znížených otáčkach motora o 20%, tým aj zníženie hluku, opotrebenie
motora a aj spotreby paliva. Modely M8560 a M9960 sú vybavené zámkom prevodovky pri parkovaní. Viaclamelová mokrá spojka zabezpečuje dlhú životnosť.

Hydraulický reverz
Ovláda zmenu smeru jazdy vpred a vzad pod zaťažením bez použitia spojkového pedálu. Páčka hydraulického reverzu je montovaná pre jednoduchý prístup a ovládanie na stĺpiku riadenia na ľavej strane.

Hydraulika
Traktory M-série sú vybavené hydraulickým čerpadlom o výkone od 59 do 64 l/min. a tlakom 191 barov. Zdvíhacia sila trojbodového závesu je u modelov M-série od 2300 do 4100 kg, čo umožňuje aj zavesenie väčšieho a ťažšieho príslušenstva na prácu. V základnej výbave sa nachádzajú 2 hydraulické okruhy vzadu plus 2+1 hydraulické vzduchové brzdy na príves.

Brzdový systém
Traktory M-série sú vybavené hydraulickým brzdovým systémom pracujúcim na všetky štyri kolesá, ktorý si vyžaduje menšiu ovládaciu silu a automaticky pripája pohon 4×4 pri brzdení.

Samosvorný diferenciál
Sériovo dodávaný samosvorný diferenciál na prednej náprave zaisťuje i na ťažšom povrchu konštantnú ťažnú silu. Tam, kde sa koleso bežne otáča, prenáša diferenciál automaticky silu na iné koleso a  umožňuje stabilnú prácu v sťažených podmienkach, kde je treba docieliť spoľahlivú trakciu.

Kabína
Inovatívne a štýlové prevedenie novej kabíny poskytuje pracovníkovi väčšie pohodlie a priestrannosť. Vzduchom odpružené sedadlo je novo navrhnuté, prispieva k zvýšeniu jazdného pohodlia. Ovládacie páčky a elektrické spínače boli z ergonomického hľadiska prepracované, umiestnené kvôli ľahkému prístupu a prehľadnosti všetky na pravej strane. Vykurovacia a chladiaca jednotka je umiestnená pod sedadlom. Celková cirkulácia vzduchu v kabíne je optimalizovaná zaobleným kabínovým sklom, rovnako ako aj ergonomickými vzduchovými výstupmi umiestnenými v prístrojovej doske, aby Vás
udržali chladnými v horúcich letných dňoch a zahriatymi v chladných ránach, aby ste mohli pracovať počas celého roka.

Uzávierky diferenciálu
Štandardne dodávaný samosvorný diferenciál prednej nápravy spolu s u modelov M6060 a M7060 vybavenými mechanickou uzávierkou zadného diferenciálu, na modeloch M8560 a 9960 je montovaná elektro-hydraulická uzávierka, Vám zabezpečí stálu trakciu a výkon aj v sťažených podmienkach. Efektivitu práce zvyšuje aj možnosť u prednej nápravy zapínať a vypínať pohon za jazdy pod zaťažením, stlačením jedného vypínača. Záruka na všetky modely M60 série je garantovaná výrobcom po dobu 36 mesiacov alebo 2500 motohodín.

Navštívte našu predajňu

Kpt. Nálepku 19
083 01 Sabinov
Prešovský kraj

Pondelok - Piatok : 7:30 – 16:00

Kontaktujte nás

Predajňa:
+421 (0)918 885 517

Administratíva
+421 (0)905 836 354